"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Ramazan’ın son haftası

Yeni Asya'dan Size
25 Nisan 2022, Pazartesi
Bir Ramazan-ı Şerifin daha sonuna hızla yaklaşıyoruz. Kur’an, dua ve rahmet ayının son haftasındayız.

Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece nasipse Kadir Gecesini idrak edeceğiz. 

Cumartesi gecesi son teravih ve sahur, Pazar günü son oruç ve iftar. 

2 Mayıs Pazartesi günü de Ramazan Bayramı.

Malûm, bu Ramazan’ı da tek adam rejimiyle tırmanarak devam eden hukuksuzlukların ve daha da ağırlaşan ekonomik krizin gölgesinde idrak ediyoruz.

Önceki iki Ramazan’ımıza damgasını vuran pandemiyi büyük ölçüde geride bırakmış gibi görünüyoruz, ama yol açtığı sıkıntılar devam ediyor.

Dileğimiz, bu sıkıntılar için kadere fetva verdiren umumî hataların artık fark edilip bunlardan samimî bir istiğfarla vazgeçilmesi ve bunca yaşananlardan ibret alınıp doğru dersler çıkarılarak yola devam edilmesi.

Bu manaların idrak edilerek gereklerinin yaşandığı Ramazan ve bayramlara hep birlikte ulaşmak niyazıyla, şimdiden okuyucularımızın ve bütün Müslümanların bayramını tebrik ediyor, hayırlar ve saadetler getirmesini diliyoruz.

***

Bayramda gazetemiz

Geçen yıl bayram günlerinde gazetemizin kâğıt baskısı yapılmamış, portaldaki PDF sayfalarımıza da ara vermiştik. Bu bayramdaki uygulamamıza dair bilgiyi hafta içinde vereceğiz.

***

Ramazan sayfamız için teşekkür

Her sene olduğu gibi, bu Ramazan’da da güzel bir Ramazan sayfası ile huzurunuza çıktık. Sayfamıza yazı ve şiirleri ile katkıda bulunan değerli okuyucu ve yazarlarımıza teşekkür ediyoruz. 

***

Zekât ve fitre için son günler

Köşemizde yaptığımız “Zekâtlar hizmetlere ve manevî cihada” vurgularımıza hassasiyet göstererek zekât ve fitrelerini manevî hizmetlere yönlendiren ve yönlendirecek olan bütün okuyucularımıza teşekkür ediyor, “Allah razı olsun” diyoruz.

Zor şartlarda, kimseden birşey istememeyi, karşılıksız birşey almamayı ve kabul etmemeyi gerektiren istiğna düsturuna hassasiyetle riayet ederek ve prensiplerden taviz vermeden sürdürülen Risale-i Nur hizmetlerine zekât ve fitrelerle de omuz vermek, elbette ki bu hizmete gönül vermiş ve ömrünü vakfetmiş ihlâs kahramanlarının işiydi.

Ve bunu her zaman olduğu gibi örnek bir sahibiyet duygusuyla yerine getirdiler ve getirmeye devam ediyorlar.

Tekrar tebrik ve teşekkür ediyoruz.

Allah zekât ve fitrelerinizi kabul etsin.

Okunma Sayısı: 2204
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • S.topuz

  25.4.2022 09:12:23

  "Ve seksen küsur sene bir ibadet ömrünü kazandıran Ramazan-ı Şerif'teki ibadet ve dualarınızın makbuliyetine âmîn diyerek rahmet-i İlahiyeden herbir gece-i Ramazan bir Leyle-i Kadir hükmünde sizlere sevab kazandırmasını niyaz ediyoruz. Bu Ramazan'da şiddetli za'fiyet ve hastalığımdan tam çalışamadığımdan, sizlerden manevî yardım rica ediyorum. Said Nursî " Tarihçe-i Hayat - 616

 • S.topuz

  25.4.2022 09:11:32

  "BEDÎÜZZAMAN SAİD NURSÎ'NİN VE TALEBELERİNİN 1950'DEN SONRA YAZDIĞI MEKTUBLARDAN BAZILARI Demokratların Ezan-ı Muhammedîyi Arabca Olarak Okunmasına Müsaade Etmeleri Dolayısiyle Yazılan Bir Hasbihal Aziz, sıddık kardeşlerim! Evvelâ: Hem sizin, hem bu memleketin, hem âlem-i İslâm'ın mühim bayramlarının mukaddemesi ve bu memlekette şeair-i İslâmiyenin parlamasının bir müjdecisi olan Ezan-ı Muhammedî'nin kemal-i ferahla onbinler minarelerde okunmasını tebrik ediyoruz. " Tarihçe-i Hayat - 616

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı