"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Dualar yerine âh’lar ulaşınca...

Kâzım GÜLEÇYÜZ
05 Nisan 2020, Pazar
Tarikat ağırlıklı cemaatinin mensuplarınca “Efendi Hazretleri” diye anılan muhterem bir Hocaefendi adına önceki gün iletilen mesaj manidar ve düşündürücüydü.

“Son günlerde rüyasında sürekli Peygamber Efendimizi (asm) gören Hocamız şunu söylüyor: Çok büyük bir nifak var, dualar samimiyetsiz, bu yüzden yerine ulaşmıyor. Herkes helâlleşmeli.”

(Hz. Peygamberin görüldüğü rüya sahihtir.)

Peşinden, Pazartesi gününe kadar 70 bin Fetih Sûresi okunması tavsiye ediliyor.

Fetih Sûresi okunsun elbette ki, ama ondan önce yapılması gereken şey helâlleşme. 

Peki, kim kiminle helâlleşecek?

Elbette ki öncelikle birilerinin hakkına girenler, mağdur ettiklerinden helâllik dileyecekler. Bunun için de, evvelâ o mağduriyete yol açan uygulamaları sona erdirecekler.

Son yılların çok acı gerçeği şu ki, ülkemiz belki de tarihte görülmemiş büyüklükte dehşet verici bir fitne hareketine maruz kaldı.

Dindar insanlar karşı karşıya getirildi.

Cemaat olma niteliğinin ötesine geçilerek ve birilerinin iktidar ortağı ve sahibi olma hevesiyle yapılan fâhiş hatalar kadere fetva verdirdi ve ortaklığın parti ayağını harekete geçirerek bir büyük kumpası tetikledi.

Sonrasında, o dindarlardan siyasî güç ve iktidarı elinde bulunduranlar, kendilerine “ihanet” etmekle suçladıkları diğer dindarlara inanılmaz hukuksuzlukları reva gördüler. Acımasız bir hâkimiyet mücadelesi uğruna...

Dindarı dindara kırdıran bu fitne, en çok perde gerisindeki şer odaklarını sevindirdi.

Sonuçta olan, bu iktidar kavgasıyla hiç alâkası bulunmayan masum insanlara oldu.

İşin daha da acı olan tarafı, önde gelenlerinin de ortada bıraktığı masum insanlara yapılan hukuksuzluklara, sırf siyasî tarafgirlik sebebi ve saikiyle dindar çoğunluğun arka çıkması, destek vermesi ve sessiz kalmasıydı.

Böylece çoğunluğun bir şekilde zulme onay veriyor durumuna düşmesi ne yazık ki umumî musîbeti celb etti ve bu hal duaların Hak katında kabulüne engel oldu. Buna karşılık masumun ve mazlumun âhı Arşa çıktı.

Neticesi: Peş peşe gelen musîbetler.

O zaman bu durumdan çıkabilmenin ilk şartı, nifak halini bir an evvel sona erdirip helalleşme atmosferini oluşturmak olmalı.

Bu yoldaki ilk adım da maalesef Adalet (!) Komisyonundan geçen infaz indirimi yasasının Genel Kurulda düzeltilmesiyle atılmalı.

Dileğimiz, çağrımız, duamız bu.

Okunma Sayısı: 20560
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • İbrahim

  16.4.2020 07:44:50

  Beşeri adalet şaşar ama ilahi adalet şaşmaz Değil mi ki ondan geldi lütfu da hoş kahrı da Bize de sabrun cemil (güzel sabır)

 • Ahmet

  7.4.2020 10:24:04

  Siyaset kurumu bırakın helalleşmeyi hala intikamlarını hareket ettiği müddetçe bela ve musibet yağar birilerinin bu gidişe dur demesi gerek yoksa topyekûn helak olma tehlikesi var

 • feyzullah ayhan

  6.4.2020 22:04:34

  Tarihe geçmiş meşhur bir kaç zalimi misal vereyim ve bu sebeple ne zalim yaptığı ile sevinsin galibiyet diye,ne mazlum üzülsün mağlubiyet diye.Sırasıyla,nemrut,firavun, ebu leheb,ebu cehl,hitler,mussolini,çavuseşko ,süfyan vb .....Tarihi çok iyi bilirsiniz, bu zalim şahsiyetlerin nasıl acı ile hayata veda ettiklerini de.Acizane derim ki hal böyleyken zulme maruz kalmak elbette çok zordur,şeref ,haysiyet kişilik yara almıştır,hele itham edildiği işe hiç dahli yoksa,acı daha da katmerlidir.Ancak derim ki ,zalim böbürlenmesin hasım gördüğünü “ezdim”zannıyla.Mazlum üzülmesin “çektiklerim karşılıksız kaldı ” acısıyla.Herkes derin derin bir nefis muhasebesi yapsın ve istikbaline öyle baksın.Zalim ne kazandı(!)mazlum ne kaybetti(!) diye.Son söz;Asrın İmamının şu sözü”"Zalim izzetinde, mazlum zilletinde kalıp buradan göçüp gidiyorlar. Demek bir mahkeme-i kübrâya bırakılıyor” veciz ifadesi zalime derinden bir ahhh ,mazluma da bir ohhh dedirtmiyor mu? Kalın sağlıcakla

 • Bülent Özbay

  6.4.2020 13:15:30

  Gıybet etmeden, hakaret etmeden iki tarafı eleştiren örnek bir müslüman yazar yazısı. Allah razı olsun.

 • cemil

  5.4.2020 23:05:41

  Sayın Güleçyüz, haksızlıklar karşısındaki tavrınızı Cenab-ı Allah mutlaka takdir edecektir.

 • Turgay Namdar

  5.4.2020 22:30:45

  Bir şeyhin rüyasındaki ihtara binaen müritlerine nifakı bırakıp helalleşmelerini örgütlemesini önceki gün sosyal medyada ve bu gün köşenizde bir kesim ile helalleşmeye indirgemeniz ve tüm dünyayı etkileyen virüs musibetini bu kesime yapılan zulümlere dindarların arka çıkmasına(!) bağlamanız bana göre doğru olmamıştır.

 • hasan eminsoy

  5.4.2020 21:51:18

  (Hz. Peygamberin görüldüğü rüya sahihtir.) Peki gördüğünü iddia eden kişi doğru mu????

 • Kasım Özdemir

  5.4.2020 21:06:56

  Peygamberi gören gözlerin dünya gözü nerede. Esas tepkim bu

 • Namdar

  5.4.2020 20:42:10

  1. Mahmut Hocaefendi'nin sizin anlattığınız konuyu kastettiğini mi düşünüyorsunuz? 2. İtalya kırılıyor ve tüm dünyayı ilgilendiren bir musibet var ortada. Lütfen Allah'ın iradesi hakkında yorum yaparken biraz daha dikkatli olun.

 • Ali Bekli

  5.4.2020 19:51:46

  Aslında herkes herseyi biliyor. Siyasi tarafgirleri bi tarafa birakirsak, diger insanlar ya hasetlerinden veyahut mesrep taassublarindan masum insanlara yapilanlara ses cikarmadilar, veya oh olsun dediler. Biz de hakkimizi Mulkun Sahibine Ezel ve Ebedin Sultanina havale ettik. "Cani yanan sabretsin, can yakanda yanacagi gunu beklesin" hakikatinin tecelli edecegi gune. Megerki bi nedamet ola,..

 • Kasım Özdemir

  5.4.2020 17:58:21

  Sayın Güleçyüz kaleminize sağlık. Rabbim son nefesime kadar ailemle birlikte iman üzre yaşatsın inşaallah. Dördüncü seneye yaklaşıyoruz. Henüz iftiradan vazgeçilmiş değil. Kapımıza bir hakkın teslimi için gelen de olmadı. Bu 15 Temmuz'la ilgili Rabbimizin yahut hukukun suç saydığı bir hareketim varsa khk dan beter olayım. Akraba cami imamı idareci dini biraz bilen ve taraftarlığı iman sanan hiç kimseye hakkım helal değil. Herkes din gününü beklesin.

 • Arif

  5.4.2020 15:28:10

  Gönülden çıkan bir ah ciğerleri parçalar. Hangi zalim Allah in gazabından kurtulmuştur.

 • Saadet

  5.4.2020 14:56:41

  Görüşleriniz size aittir, görüşlerinize katılmıyorum.

 • Hale Kök

  5.4.2020 14:27:13

  Hissiyatımıza tercüman oluyorsunuz Allah iki cihanda sizden razı olsun

 • Remziye

  5.4.2020 14:22:51

  Allah razı olsun. Allah merhametlilerin en merhametlisidir. Mazlumun ahı elbette gayretullaha dokunacaktır. Bize yapılan bu zulmü ve zalimleri Yüce Rabbimize havale ediyoruz... Hemde hergün göz yaşları ve inlemeler ve secdeler eşliğinde. ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM. HEM BU DÜNYADA HEMDE MUTLAK ADALETİN OLDUĞU AHİRET YURDUNDA.

 • Feyzullah Ayhan

  5.4.2020 13:13:38

  Camiamız, iftirayla,sırf gözden düşürmek amacıyla bir yerlere adapte edip suçluymuş gibi gösterme çabasında olanlara yukarıda ki satırlarınızı gözlerine sokuyor, bize ettikleri bühtan sebebiyle kırık kalpli olduğumuzu belirtir hakkımızı helal etmediğimizi haykırarak ilan ediyorum kazım bey.

 • Erdal

  5.4.2020 10:57:20

  Arzdan ARŞA Yükselen aahhlarin etkisi ve tesiri azim oluyor..bazilari 80 milyonla nasıl helalleşecek ki... Rabbim milletimize insanlık ailesine şefkat merhamet ve basiret versin.

 • Toygar

  5.4.2020 10:38:49

  Karnımızı ağrıtacak yemek yemedik çok şükür. Helallik isteyeceklerin de o tarafa baktıkları yok. Allah sonumuzu hayreyleye.

 • Menduh

  5.4.2020 05:48:46

  Gelin çocuklar! Kumar masasına dizilip hep beraber ağlayalım! Mazlumun kendinde kıyılana, zalimin mazlumda kıydığına ağlayalım! Zalime daha çok ağlayalım çocuklar! Zalimde beni ve kendinizi görün! Ağlayanlardan olmak varken, ağlatanlardan olmak reva mı!”N.F.K

 • Müslüm

  5.4.2020 01:48:05

  risale-i nur okuduk. kur an okuduk. namaz kıldık dedi itirafcim. ve sabit aramalar. sonuc terör örgütü üyeliği. 12 ay tutululuk. 6 yil 3 ay ceza.. hakki mi helal etmiyorummmm. ahirette görüşeceğiz.... tum bu zulme sessiz kalanlarla. ilahi adaletin tecellisini bekliyoruz. siz de bekleyin..

 • Arif

  5.4.2020 00:56:55

  Bu yaziyi Herkes okumalı ve üzerine düşeni yapmalı. KHK lilar haklarını helal etmiyor. Onlarla helallesmeden cennete giremezsiniz.

 • Anka

  5.4.2020 00:18:45

  Doğruya doğru, eğriye eğri demek. Evet doğrusunu yazmışsınız. insanlar musibetlerden ders çıkarması gerek ama deve kuşu olurlarsa vay halimize o zaman. inşallah deve kuşu gibi kafalarını kuma sokmazlar.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı