"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Korona muamması nereye?

Şükrü BULUT
03 Eylül 2021, Cuma
Bu global hastalığın alelâde bir salgın olmadığını, hadisenin dünya kamuoyunca duyulduğu ilk günden bu yana Yeni Asya her vesile ile anlatmaya çalıştı.

İlginç olan ciheti, bu virüsün ortaya çıkmasında rol alan DSÖ, Çin Komünist idaresi ve global hegemonya peşinde koşuşturan sermayenin temsilcileri, musırrane inkâr edip durdular. Küresel bir cinayete dönüşen bu pandeminin çıkış noktasındaki karartmalardan tutunuz DSÖ ne aktarılmış milyarlarca dolarlara kadar… Ve bu iddia sahiplerinin ise, Marksist kapitalistlerin usûllerince susturulmasına kadar… Faili meçhul cinayetlerle, bizzat virüsle,  itibarsızlaştırılarak ve nihayet sabık Amerika Devlet başkanına yapılan linç operasyonlarıyla bu virüsün menşei, mahiyeti, hedefi, failleri ve bertaraf edilmesinde kullanılacak metotları tamamen dünya kamuoyundan kaçırıldı ve devam ediyor bu firar…

Joe Biden iktidara geldiğinde, ilk iş olarak bu hastalığın mahiyeti hakkında araştırma yaptıracağını duyurmuştu. Bu günlerde Amerika Güvenlik İstihbaratı biriminin üç aylık bir tahkikattan sonraki raporu nihayet açıklandı. İlgi duyan okuyucularımız, internet medyasından söz konusu raporun orijinaline ulaşabilirler. Salgında olabildiğince Çin Komünist Partisi ile DSÖ temsilcilerinin rolünden bahsedilmeyen raporun bam telini saklayamamışlar. Çin hükümetinin, Amerika başta olmak üzere demokratik Batı hükümetleriyle tam manasıyla yapacağı iş birliğiyle, ancak koronanın çözüleceğini yazmışlar. 

Biden’ın çevresi hakikati ifade etmese de, dünyanın bu raporu nasıl okuyacağı ortadadır. Çin vebasının laboratuvarlarda nasıl geliştirildiği üzerinde çalışan insanların mutlaka ortaya çıkarılması ve onların yardımlarıyla panzehrin bulunması; bu felâketi durdurmanın esas noktası olduğu, artık Kamala Haris ’in ekibince de dolaylı olarak itiraf edili -yor. Bundan önceki Amerikan hükümetinin iddialarıyla bu rapor tamamıyla olmasa da büyük ölçüde örtüşüyor. 

Zira raporda DSÖ’nün Çin üzerinden finanse edildiğini, pandeminin yayılmaya başladığı günlerden sonra Çin bankaları üzerinden dağıtılan rüşvetleri, hedefli ve maksatlı olarak WUHAN laboratuvarlarının dünya araştırmacılarına kapatıldığını, dokuz aylık bir bekletilmeden sonra bile çalışma ortamlarının teftiş heyetlerine yeterince gösterilmediğini, okuyacağınız üzere, raporda kaydetmemişler.

Korona’nın bir şehir efsanesi olmadığını, milyonlarca doktorların nezaretinde ve milyonlarca hastahane-lerde ölen insanlar isbat ediyorlar. İlim “insanlığı ve dünyayı menfaatleri uğruna tahrip” eden dinsiz cereyanların eline geçince ve dünya demokrasisi de materyalist diktatör idarelerine tabi olunca, gördüğünüz üzere beklenilen kaoslarla cinayetin failleri, bir başka muamma olan hedeflerine yürüyorlar. İnsanlığı iki seneye yaklaşan bir zamandır evlerine hapseden salgının mahiyeti de muamma olarak devam ediyor. İnsanlığın içine düştüğü bu labirentlerden nelerini kaybettiği veya edeceği hususu da henüz tam hesaplanamadı. Zira paniğe düşen millî devletlerin içine girdikleri olağanüstü hallerden dolayı; kâr-zararı, zayi olan değerleri, tahrip olan medeniyet unsurlarını, çevreyi, insanın fert ve toplum olarak uğradığı psikolojik yıkıntıları, garipleşen ticaretin uğradığı felâketleri ve semavî dinlerin kayıplarını murakabe ve muhasebe edecek sistemler maalesef henüz çalıştırılmaya başlanmadılar.

Esas şehir efsanesi manasına duçar olan, koronadan ziyade koronaya karşı alınması gereken tedbirler oldu. Türkiye’mizde, insanlarımızın üzerinde tam dört aşı denendi. Hastahaneleri-mizde –hasta yakınlarının ifadelerine dayandırarak- üç doz aşı aldıkları halde entübe halinde hastalarımızdan bahsediliyor. Çocukların muaf olduğu iddia edilen korona salgınında, on sekiz yaşı altındakilerin de aşı sırasına konulmaları bir başka hacaletaver durum… Ve insanlar bilime de bilim adamlarına da millî hükümetlere de güvenlerini kaybediyorlar. Koronanın fizikî alanlardaki tahribatından ziyade ruhî ve manevî alanlardakilerin yansımalarını çokça görmeye başladık. Bu muamma dolu gelişmeler karşısında, insanların her türlü senaryoya inanmaya açık oldukları hakikat değil mi?

Belki de koronaya çare ararken de demokrasiyi aramaya mecbur kalacağız. Demokrasilerin itibarsızlaştırılmaya çalışıldığı ve hasis menfaatler uğruna istibdatlarına müsamaha gösterilen Çin ve Çin’e yatırım yapmış cihanşümul dinsizlik cereyanların idare etmeye kalkıştığı bir dünyada, onlarca pandeminin sırada bekletildiğini de iddia edebiliriz. Amerika’daki neoconlardan ümidini kesen Londra’nın, Pekin ile yaptığı iş birliklerine itiraz etmeyen siyasetçi ve idarecilerden insanlığa elbette fayda bekleyemeyiz. İngiltere’deki korona faaliyetleri, dünyamız açısından önem kazanıyor. Zira Wuhan’da yatırım yapmış küresel tüccarların günümüzdeki merkez üsleri yine Londra olarak görünüyor. Bir taraftan mutasyonlar, deltalar ve nihayet korona-22 ‘ler ve diğer taraftan bütün millî devletlere bu hususta verilen dehşetli vehimler… Trump karşısında köşeye sıkışan ÇKP idarecileri Amerika’ya da, AB ve diğer Batılı ülkelere de güvenmiyorlar. Kendilerine en yakın ve sadık olarak AB’den ayrılmış İngiltere’yi görüyorlar. Ve elimize bilgiler geçtikçe muamma çözülünceye kadar yazmaya inşaallah devam edeceğiz.   

Okunma Sayısı: 2107
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Sertaç LÜSER

  9.9.2021 15:30:13

  Kaya dağdan kopmuş düşüyor.Önüne çıkanı deviriyor.Dur diyemiyoruz çünkü kontrolsüz ve hızlı gelişiyor.O saikle biz geçeceği yönleri ve yaptığı tahribatı iyi okumamız gerekiyor.Dua,sabır ve şükür şahsi hareketimiz,birlik,ittihad ve muhabbet dava hareketimiz olmalı.Ahir zamanda Büyük cereyanlar işliyor biz küçük kalamayız.

 • Ali TAM

  5.9.2021 11:52:36

  Kan tahlilleriyle labaratuvarda da Korona teshisi yapilamayan negatif sonuc alinan LAKIN tüm Korona EMMARELERININ UZUN ZAMANA YAYILMIS tarzinin yasandigi artik inkar edilmiyor. Bir nev'î GIZLI KORONA (PCR testinde ve kan tahlilinde de tesbit edilemeyen, ancan bazi kan degerlerinin anormal degisimine yol acabilen) tarzinin yine LABARATUVAR CIKISLI KORONA Dünya'ya musallat edildigi emmareleri var. Hem de isbat edilemiyor! Öksürük 1-2-3-4... hafta, ates, kan degerlerinde anormallik ama neden teshis edilemiyor. Hastahaneler uzmanlar bu KORONADIR diyemiyor. Gecmisin Koronasinin kalintisi da diyemiyorlar, kalintisi buysa aslini kisi bilmeliydi, hissetmeliydi! Yani Korona BILMECESINDE ezber bozan bir gidisat.

 • Mustafa coban

  4.9.2021 23:21:06

  Bu korona daha çok su götürür.en iyisi bir an öne kurtulmak.

 • Osman

  3.9.2021 17:23:28

  Tebrik ederim güzel bir yazı Çin ve AB den ayrılan ingitere bağlantısı çok isabetli Bu komiteler korona yalanıyla Demokrasi leri bitirmek istiyorlar Özgürlük leri kısıtlayıp zorlamalarla diktatörlük kurmak istiyorlar İnşallah başaramayacaklar

 • İsmail Atak Cebecili

  3.9.2021 13:09:21

  Büyük ve İleri Ülkelerin Yönetimleri, Devlet anlayışı ile yapılır, şahıslar, önde görünenler, zamana göre değişen mankenlerdir. Öyle olmasa idi, HÜSEYİN OBAMA Döneminde, ABD Müslüman olmalıydı.

 • Aykan

  3.9.2021 11:57:06

  Gecikmiş de olsa faydalı bir yazı, yazmaya devam inşallah. Cafer Tayer İŞLER ve Naim Kav. ın yorumları da çok isabetli... Aşı ve PCR testi dayatılarak toplum kutuplaştırılmasın lütfen.

 • Nura

  3.9.2021 11:34:35

  Meselenin demokrasi meselesi olduğunu toplum içerisinde bir kesim hissediyordu fakat ifade edemiyordu... Koronanın azabı bu hakikatlerin karşısında azalıyor.İnsanlık hikmete muhtaç! Tekrar teşekkür ederiz.

 • Hüseyin

  3.9.2021 11:24:08

  (2)Abd'nin Coranavirüs raporu Çini bu konuda işbirliğine wuhanda araştırma yapmaya ikna etmek için olabilir..Olay mahallindeki araştırmalarla gerçeklere ulaşılabilir ancak.. Cinayetler ancak böyle aydınlatilabiliyor..Coranavirüsün genleriyle oynandığı mutasyonlarla güçlendirildiği yeni varyantlarla döl verdiği ortadadır.. Dünya liderliğine oynamanın ve ticaret savaşlarının acımasız bir oyunuyla karşı karşıya insanlık alemi...

 • Hüseyin

  3.9.2021 11:22:50

  (1)Coranavirüsün ortaya çıkmasında dünyaya yayılmasında küresel çapta  toplu ölümlere sebebiyet vermesinde birinci derecede sorumlu çin yönetimidir..Bunun en bariz kanıtı komünist rejimin covid19 u aylarca saklaması virüsün kontrolden çıktıktan sonra dünyaya duyurmasıdır. Bunda rejimin niteliği büyük bir rol oynamıştır. Geçenlerde bir tıp profesörümüz şöyle yazıyordu..Çinden hiç bu aralar covid19 e yakalananların sayısı ve ölüm haberlerini gördünüz mü hiç  ama demokrasi ile idare edilen batı ülkelerinde  virüs kaynaklı hergün yüzlerce ölüm haberleri yayınlanıyor..covid19 un olmadığını veya yendiğini söylemeye getiriyordu.. Komünist Çinin kapalı kutu bir rejim, demokratik ülkelerin açık şeffaf olduğu Çine meteor çarpsa kimsenin haberi olmaz demokratik ülkelerde yaprak kımıldasa herkesin haberi olur.

 • Bülent Bektaş

  3.9.2021 11:21:09

  Herzamanki gibi çok güzel bir yazı olmuş Sağlıklı ve bereketli cumalar dilerim

 • R.Kalyoncu

  3.9.2021 11:12:38

  İnsanları aşı olmaktan caydıran yazılar, manen mesuliyeti muciptir. Bu tür iddialara bakıp aşı olmaktan kaçınmak son derece tedbirsizlik olur. Nur talebeleri komplo teorilerine itibar etmemeli.

 • Muharrem

  3.9.2021 09:25:32

  Bu virüsün ahir zaman ve kıyamet ile olan ilgisini açıklayıcı bir yazı bekliyoruz, ağabey. Allah muvaffak eylesin.

 • Hüseyin Çetin

  3.9.2021 09:00:55

  Size bu konu hakkında yazmış olduğum makaledeki bir paragrafla destek veriyorum: "Üstelik viral her hastalığın aşısı üretilemiyordu. Mesela AIDS virüsünün aşısı üretilememişti. Yine geçen asırlarda pandemiye sebep olarak milyonlarca insanın ölümüne yol açan grip virüsü ( kuş gribi-İspanyol hastalığı) için de kesin bir aşı yüz yıldır üretilememişti. Mevcut grip aşıları için dünya çapında tanınmış viroloji uzmanları “küresel sahtekarlık” diyorlardı. Çünkü bu virüslerin mutasyon hızına aşılar yetişemezdi. Ki mevcut korona hastalığının virüsü de bir yılda 12 bin mutasyon geçirmişti. “Efendim bizim bir yıl önce geliştirdiğimiz biyolojik sıvı hepsine etkili; en azından hastalığı hafif atlatmanıza sebep olacak” demeniz kendinizi ya da başkalarını kandırmaktan öteye geçmeyecekti. Zaten mevcut hastalık ta sürekli yenilenmesi ve bulaşmasıyla sizi yalanlayacaktı."

 • Hüseyin Çetin

  3.9.2021 09:00:20

  Tebrik ederim hocam. İnşaallah "Vayyy!!! komplo teoricisi, bilim düşmanı aşı karşıtı vb. sıfatlarla size saldırmazlar!..

 • İsmail Ertan

  3.9.2021 07:05:18

  Çok garip bir muamma. Risale-i Nurda her muammayı açacak şifreler var. Okumaya devam edelim biiznillah.

 • Cafer Tayer İŞLER

  3.9.2021 06:22:24

  ... linç edilecek... bugüne kadar diğer Aşıların etkisi kesin olduğu için bebeklere bile uygulanan ve gönüllülük imzası alınmayan diğer aşılar hastalığa kesin çözüm ama bugünkü dayatılan aşıların kalp krizi, felç, atak geçirme, gribal enfeksiyon gibi birçok yan etkileri -desifre edilmemese ve kayitlara aşı yan etkisi olarak geçirilmese de- yaygın olarak yaşanıyor. Çevrenizi şöyle bir yoklarsanız, anlayacaksınız. Gen üzerine etkisi ise yıllar sonra ortaya çıkacak ama atı alan Üsküdar'ı geçecek... Kuduz aşısı olan birini kuduz bir köpek ısırsa kuduz hastalığına yakalanmaz, bebek iken olduğumuz cgb, çiçek, kızamık ve diğer aşılar bizi hayat boyu korur iken üç doz korona aşısı olup, dört kez korona hastalığına yakalanan, iki doz aşısı olup yoğun bakımda yatan hastalar varken, iki doz aşı olan kişiyi temaslı karantinasına alınıyorsa ... Kim kimi, nasıl dinler veya yapar bilemem ama demedi diyemez kimse...

 • Cafer Tayer İŞLER

  3.9.2021 06:21:15

  ...bir zamanlar bir genelge ile başörtülü avına çıkıp başörtülüyü kamu alanına alınmaz iken, şimdi de yine bir genelge ile aşısız avına çıkılıyor, o dönemde uggulayamadilar ama sokakta bile av yapılacak nerede ise... işin diğer bir garibi, dünyaca bilimsel olarak kabul görmüş ve geleneksel bilimsel metod halini almış, bugüne kadar tüm Aşıların üretim tekniği olan ölü Aşı tekniği bir çırpıda etkisiz hale getirilerek gen ile oynama esasına dayalı (kanser tedavisi için denen bir teknik) bilimsel basamaklar tamamlanmadan "kurtarıcı ve bilimsel olarak lanse edilerek" her meşrep ve millete, çaktırmadan gönüllü, kuzu kuzu uygulanıyor, yaptırmayan %3-5 lik bir kesim ise nerede ise linç edilecek...

 • Cafer Tayer İŞLER

  3.9.2021 06:18:19

  Allah razı olsun hocam. Çok güzel bir değerlendirme olmuş, elinize kaleminize sağlık. Herkes biliyor ama milli bir garabeti dikkate vermek için hatırlatayım ki, Aşıların faz 3 çalışmaları global olarak, gönüllü olduğuna dair imza karşılığında, dünya çapında insan üzerinde yapıldı. Bunun için sinovac ve biontek aşıları devlet eliyle en ücra köşelere kadar gönderildi. Milli ve yerli vurgusu ile dem vuran hükumetler yine faz3 aşamasında olan milli aşılarına aynı desteği ver(e)miyorlar. Örneğin türkovac. Milli olan Aşı ithal diğer aşılar gibi desteklense şimdiye kadar belki faz3 çalışması tamamlanırdı milli aşıya ulaşabilmek için İstanbul, Ankara veya kayseriye gitmek zorundayız yerli ve milli olmakla övün ama değil diğer ülkeler de kendi vatanında bile ulaşama... ithal aşıları ise alayı valla ile, kanunsuz bir şekilde, milleti kamplastirarak, bir zamanlar bir genelge ile

 • H.ibrahim Karahan

  3.9.2021 06:16:35

  Gerçek demokrasi ye kavuşmak ümidiyle.Allah razı olsun.

 • Kamuran Yüksel

  3.9.2021 05:24:16

  Allah razi olsun. Kisa ve özet seklinde olaylari ifade etmissiniz. Insan haklari, Demokrasimiz ve Cocuklarimizin gelecegi ile oynuyorlar.

 • Naim Kav.

  3.9.2021 03:39:28

  Hocam bu tesbitleri yazmak için geç kalmadınız mi.? İnsanların tamamen kobaylastirilip robot haline geldiği Deneme tahtasını geçtiği vakıa maalesef. Önce Sinovac olmadı Biontech (birde Müslüman ve Türk mucit) Ardından yerli ve milli turkovac ,yetmedi Sputnik birde yenisi derken Oldu 6 geliyor 2 daha ettimi 8... Kovid 22 .... Genlerin de formlanmasinin manevî mesuliyeti de bahse konu galiba ki buda sizin ihtisasiniz? Havf altındaki bir nesil . Aydınlatmak ve üstad ca bakışları bolca servis etmek vazifesini de Yeni Asya ustlenmesi şart. Çok ehemmiyetli aktüel bu konuda sizlere daha fazla vazife düştüğü kanaatindeyim. Sizi izlemeye devam edeceğiz .Allah'a emanet 🤲

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı