"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Korona tiyatrosunda son perde…

Şükrü BULUT
10 Ocak 2022, Pazartesi
Yeni Asya’daki köşemizi takip edemeyen bazı okuyucularımız, yazımızın başlığından hareketle bizi de ”pandemi yalanlamacıları” arasında değerlendirebilir.

2019’dan bu yana, imkânlarımız nisbetinde takip ettiğimiz bu umumî musîbeti inkâr etmediğimizi, tedbirlerine –aşırıya kaçmamak kaydıyla- karşı çıkmadığımızı ve dermanını bulma yolunda her türlü girişime de duâcı olduğumuzu bilirler. Farklı olarak, dünyanın önde gelen viroloji enstitülerinin beyanlarına, yüzlerce mütehassıs ilim adamlarının raporlarına ve bu pandemiyi “küresel hegemonya hedefinde kullanan” zümre, sınıf, global şirket ve bu şirketlerin rüşvetleriyle siyaset yapan devlet adamlarının tezat ifadelerine müsteniden bu salgının, Çin’in Wuhan şehrindeki bir laboratuvardan bütün dünyaya yayıldığını iki seneden bu yana yazıp-çizdiğimizi de okuyucularımız takip etmişlerdir.

Hiçbir inancı tanımayan, mukaddesatı olmayan ve daha doğrusu yaratıcı ile savaşa tutuşanların hedefleri uğrunda feda etmeyecekleri hiçbir değer ve kıymetleri olmadığından, global dinsizlerce, demokrasiye kapatılmış ülkelerde rüşvetle çevirdikleri köşelerde işledikleri iğrençlikler, elbette Wuhan’dan ibaret değil. Kamala Haris hükümetinin meşhur sağlık danışmanı Anthony Fauci’nin TUNUS’ta köpekleri böceklere nasıl yem ettiği deneylerin vahşetini merak edenler, medyaya bakabilirler.

Allah’ı kabul etmeyen ve ele geçirdikleri imkânlarla kendilerini ilâh ilân eden bu güç ve kuvvet sarhoşlarının bir projesi olduğuna inandığımız KORONA’dan, istedikleri neticeyi alamayınca, ister istemez koronanın son perdesini sahnelemeye koyuldular. Londra merkezli mutasyonlar… Deltalar ve nihayet Omicron… Birdenbire on mislisine çıkan vakıa sayıları… Sonra; başta DSÖ olmak üzere, bir kaç sözcülerine yaptırılan açıklamalar… Korona’nın yaza kalmaz bitirileceği konuşulmaya başlandı. Bu kadar dehşetli rüşvetlerle dönen hakim medya dolabı, mütemadiyen aynı merkezden imal edilmiş cümleleri manşetine çekiyor… Yerin Kopenhag, Londra veya Ankara olması pek de önemli değil.

Bir cihetiyle başarısız olan bu KORONA PROJESİ’ne başarılı diyen arkadaşlarımız da çıkacaklardır. Rüşvet çarkının tedaisi, uysal medyalar, itaatkâr ülke yöneticileri, dünya nüfusunun yarısına kadar toplanan özel bilgileri, sosyal deneylerin kıymetli neticeleri ve daha bir çok kalemde bu projenin başarılı olduğunu söyleyenler de olacaktır. Kendi açılarından haklı ve doğru olabilirler. Fakat filmi başa sardığımızda; ağlamaklı kalpsiz artistlerin pandeminin ilk günlerinde söylediklerine baktığımızda asla başarılı sayılmaz. İnsanlığın büyük bir bölümünün- hiç olmazsa altmış beş yaş üzerinin- ve sağlıkları kronik hastalıklarla baskılanmış milyonlarca sevdiklerimizin öleceklerini yüzümüze söyleyenlerin niyetleri gerçekleşmedi.

İngiltere, Almanya ve Fransa devlet başkanlarına, pandemi projesinin uygulanmaya konulduğu ilk günlerde TV.lerde yaptırılan konuşmalara yeniden baktığımızda, covid-19 felâketinin insanlığa, nispeten teğet geçtiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Allah’a inanmayan Marksist materyalistlerde insanî değer arayanlar, Büyük Sahra’da yeşil bahçelerle çevrili köşkler arayanlardan daha bedbaht sayılmazlar mı? Madem yaşı yetmiş, öyle ise fayda verecek bir yanı kalmamış, yani işi bitmiş… Günümüzde bazı Batılı sağlık sigortaları ceo’larının kapalı kapılar arkasındaki konuşmalarına kulak kabartabilirsiniz… Özel sağlık sigortaları, büyük ücretlere mal olan yaşlı ve kronik müşterilerinin giderlerinden, bu vesile ile kurtulacaklardı.

Bu haris menfaat üzerinde yeşillenen zakkum değil mi, ki; Avrupa’da “sosyal devleti” çökertme noktasına getirdi.

Elhamdülillah, insanlık olarak demek tamamen imtihanı kaybetmemişiz ki, Rabbim o zalimleri muvaffak etmedi. Bir kısım sevdiklerimiz şehid oldu, ama dünyayı tek devlete dönüştürme iddiasındaki “YARATILIŞ DÜŞMANLARININ” düşünceleri henüz gerçekleşmedi. Daha önce de kısaca değinmiştik. DAVOS çetesi de diyebileceğimiz hegemonyacıların bu projeyi yüzlerine bulaştırdıklarını ve 2022’de medyanın yardımıyla pandemiyi bitireceklerini söylerken, Omicron’u hesaba katmamıştık. Aslen Londra’lı, fakat Güney Afrika’nın Pretorya kasabasına takılan Omicron’un da koronanın bitap düşmüş hali olduğunu, onu bulan Angelique Coetzee de itiraf ediyor. Gel gör ki ücretlerini önceden almış ve bilgilendirilmiş bazı medya kıt’aları, bu masum vakıa ile de, 18 kasım 2021 den bu yana dünyayı velveleye verdiler.

Okuyucularımız, bu salgın meselesine “ahir zaman dikdörtgeni” çerçevesinde takip ettiğimizi biliyorlar. Yaratıcıya inananlar ve inanmayanlar, yaratılış kanunlarına itaat edenler ve bozmak isteyenler, insanî değer ve fıtrî şartları benimseyenler ve benimsemeyenler arasındaki dehşetli mücadeleye “Allah’a iman ve Allah’a isyan” zaviyesinden baktığımızı mutlaka hatırlayacaklardır. Korona tiyatrosundan sonra karşı tarafın hangi projelerini sahaya indireceklerini, inşaallah birlikte müşahede etmeye çalışacağız. Şimdiden herhangi bir tahminde bulunacak değiliz. Covid-19’un son seyri, bu tiyatronum çok yakında bitirileceği yöne işaret ediyor. Fakat bütün bu iyimserliklere rağmen, global hegemonyacıların insanlığa kuracakları yeni tuzaklar için takipçi ve müteyakkız olmamızın lüzumunu, siz sevgili okuyucular bizden daha iyi biliyorsunuz…

Okunma Sayısı: 2703
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Abdülkerim

  13.1.2022 08:02:52

  Güzel ve manası derin olan bir yazı. Eksikleri ise birincisi yazı başlığının son perde olarak yazılması tiyatro bitmedi daha yeni başlıyor. İkincisi ise salgın diye bir şey yok ki sadece tamamen aldatmaca var. Siz siz olun sıvılardan uzak durun.

 • Muhammet

  11.1.2022 15:36:32

  Corona salgınıyla globalcilerin siperlerinden çıkarak insanlığa hücumunu görmüş olduk. Artık ne dünyamız, ne insanlar ve ne de hayat şartlarının eskisi gibi olmayacağına inanarak iman edenler olarak acilen maddi-manevi seferberliğe girişmemi z gerekiyor. İnsanlığın bu saldırgan düşmanlar karşısında kafasını kuma sokacak hali kalmamıştır. Ve ne kadar vahşi, insafsız ve mütemerrit olduklarını da gösterdiler... Buyurun...

 • Osman

  10.1.2022 21:17:42

  Güzel bir yazı tebrik ederim Covid var yok olabilir Aşıya zorlamak neden aşı olmayanların özgür lükleri neden Kısıtlanır neden Özgürlükler kısıtlanır Global dinsizlerle mücadeleye devam Londra Pekin hattına dikkat

 • Mehmet yılık

  10.1.2022 21:13:12

  Bu tür yazılarla deccalin mahiyetini açıkça teşrih etmenizi daha da yoğunlaştırarak toplumu aydınlatmanız çok iyi bir hizmet oluyor

 • Mehmet yılık

  10.1.2022 21:10:22

  Deccalin ananelerini çok güzel teşrih ediyorsunuz tebrik ediyorum

 • Mehmet yılık

  10.1.2022 21:09:36

  Deccalin avanelerini risale-i nurlar ışığında tam teşrih ediyorsunuz mahiyetlerini ve tahribatlarını sizin gibi yazarlar korkusuzca yazarlarsa toplumlarında onların oyunlarına gelmemekte başarı sağlayacağına inanıyorum

 • Nadir Pamukcu

  10.1.2022 19:24:49

  Ülkemizin son yillarda maddi,manevi sönmüş olduğunu düşündüğümüzde,sanki bu corona süreci bize bir firsat sunuyor.Şöyle ki; aşi konusu serbest birakilsa,(yani isteyen olsun,istemeyene baski yapilmasin),pcr testleri de dayatma şeklinde değil,belirti şartina bağlansa,insanlar birbirlerinin moral,motivasyonlarini yükseltecek davranişlarda bulunsa ,belki kapanma olmadan Allahin rahmeti tecelli eder,selamete ulaşiriz.İnsanliğa örnek oluruz.Biz de ayağa kalkmiş oluruz.

 • Nabi

  10.1.2022 19:02:53

  Şükrü hocam makaleniz konu bütünlüğü ,özellikle tevhid merkezli olmasıyla harika denilebilecek bir düzeyde kifayetli olmuş.Bu makaleniz Deccalist ,Süfyanist projelerin gaye ve maksatlarınıda izah sadedinde güzel olmuş.Refaranslarınız da yerinde ve kifayetli miktar ve dozlarda diyebiliriz.Bu makalenin devamından olarak Risale i Nurlar da bu hususta neler olduğunu da yazmak konuya başka bir güzellik katacaktır. Rabbim tesirini ziyade eylesin Amin.Kaleminize yüreğinize sağlık.Selam ve muhabbetlerimle Cenab -ı Allah C.C.bizlerin şahs ı manevimizin yar ve yardımcısı olsun Amin.

 • Hüseyin

  10.1.2022 14:43:44

  (2)Covid, itiraz etmeyen köle bir toplum oluşturmak isteyenlerce küresel ısınmadan neşet eden yayılma hızı  öngörülerek üretilmiş olabilir..tahminler ve nedenler çok ancak sonuçlarda boğulmadan nedenler üzerinde durulmalı akıl ve bilimle üzerimize gelenlere karşı akıl ve bilimle cevap verilmelidir..

 • Hüseyin

  10.1.2022 14:43:06

  (1)Şükrü hocam, covid 19 sürecini gayet güzel özetlemişsiniz.. Allah razı olsun... kısa bir zamanda milyonlarca can kaydı, devasa miktarda bilgi kirliliği, dehşetengiz bir salgın, filmvari vakalar, neokapitalizmin ve liberalizmin evrimi, alacakaranlık kuşağı komplo teorileri, sosyal deney maskeler testler kitler kitlesel ölümler büyüyen mezarlıklar .. ortalama 8 ayda bir yeni mutasyonlarla evrim geçiren bir virüsün nerde duracağı hangi mutantta kendi kendini yok edeceği bilinmiyor... Covid, ademoğlunun günlük alışkanlıklarını değiştiremedi giden gitti kalanlar hiçbir şey olmamış gibi hayatına kaldığı noktadan devam ediyor. Şu an için covide karşı aşıdan başka bir etkin yol görünmüyor. Akıl ve bilim ışığında sars cov2 e yaklaşmaktan ve korunmaktan başka çare yok. Gerisi alacaranlık kuşağında yaşamaktır komplo teorileri bilim ve akıl düşmanlığı belli bir süre sonra demokrasi ve hürriyet düşmanlığına evrilmektedir..

 • Ali

  10.1.2022 14:30:18

  Vuhan' dan salgının yayıldığını bilmeyen yok. Amma çare ne? Aşısızlık mı? Nereye kadar? Eski hal muhal ya yeni hal, ya izmihlal! Şimdilik az hasarla kurtulduk mu? Hayır ara verildi ve başka boyuta geçildi. Mateverse! Parelel, gerçeklikçi sanal bir alem. Deva Angara' dan arsa bile aldı. Hz Nuh as gibi; " ya Rab biz mağlup olduk!Bizim gücümüz yetmiyor! Duada ızdırar/ zaruret boyutuna ulaştık! diyelim. Ara yollarda daha fazla oyalanmanın alemi yokk..

 • Nisan

  10.1.2022 13:52:34

  Allah, insan elinin karışmasıyla şirazesinden çıkacak her türlü salgından, musibet ve tufandan tüm masumları korusun. Amin...

 • Nura

  10.1.2022 13:50:39

  Dünyada aşı ve testleri teşvik eden siyasi figürleri, büyük şirketleri ve medya guruplarını takip ettiğinizde, sizi insanlığa savaş açmış merkeze ulaştıracaktır. Başka bir bilgi ve rehbere gereksinim duymazsınız. Konu güzel işlenmiş teşekkürler.

 • Tuğrul

  10.1.2022 13:31:43

  Coronavirüs hikayesi de tarih kitaplarındaki yerini alacak, hakkında çok az doğrular bilinir halde...

 • Sema Nur Gül

  10.1.2022 12:09:41

  Mümin feraset sahibi olmak zorundadır..Helal ve haramı araştırmak zorundadır.Onlar hain planlarını hiçbir zaman gizlemediler ve heleki şu son yıllarda aleni şekilde gösteriyorlar hedeflerini heryerde.Allah'ın yarattığı herşeye savaş açanların planlarına Rabbim fırsat vermesin. Haşa "Ben tanrının dünyadaki eliyim" deyip tarıma, sağlığa, sosyal medyaya, güneşe, insan vücuduna müdahale eden birinin sözlerine aldatmacasına kanan kardeşlerimizi de o aldanmadan kurtarsın.Herşeye komplo teorisi denip algı yapılarak toplumdaki direnç sistemi yıkılmaya çalışıyor. Sizi ayakta alkışlıyorum Şükrü ağabey.. Doktorlarımızın cesaret gösteremeyipte, bu yazıyı siz kaleme döktüğünüz için.Korku fırtınası hürriyet aşkıyla aşılır.Rabbim ahirzamanın dehşetli şahıslarından fitnelerinden aldatmacalarından hepimizi korusun

 • İhsan

  10.1.2022 11:30:46

  Evet, insanlığı hedef almış çirkin bir tiyatronun manasını güzelce izah eden bir yazı olmuş. Gazetemizi ve yazarlarımızı tebrik ediyorum.

 • Ahmet Said

  10.1.2022 11:23:51

  Corona salgını hakkında yazdıklarınızı dikkatlice takip ediyorum. İbrenin hangi yöne döneceğini önceden bildirmeniz, galiba şahsımanevinin ferasetinden kaynaklanıyor. Allah muvaffak eylesin.

 • Aykan

  10.1.2022 10:24:48

  Alkışlıyorum.

 • metin tezcan

  10.1.2022 08:04:00

  Şükrü bey güzel tahlil etmişsiniz, İnsanoğlu hayra kabiliyetli olarak yaratıldığı gibi,şerre kabiliyetli olarak ta yaratılmıştır,iman ve küfür imtihanı devam ediyor,akibet iman ehlinindir,Allah dan ümid kesilmez.Allah sabredenlerle beraberdir.vesselam

 • Haydar

  10.1.2022 06:47:37

  Evet Covid-19 bir projeydi, bundan sonra yapılacakların ön deney uygulaması. Herşeyin sonu olduğu gibi son seyri, bu tiyatronum çok yakında bitirileceği kanaatindeyim. Benzer deneyler önümüzde yıllarda tekrar uygulamaya konabilir. İnsan olarak, ülke olarak Daha dikkatli olmalıyız

 • H.ibrahim Karahan

  10.1.2022 05:05:21

  Allah razı olsun

 • Nur

  10.1.2022 04:28:14

  Bunlar çok önemli tesbitler. Birkaç yıl sonra geriye baktığımızda yazarımızın bizimle paylaştığı birçok düşüncelerinin bir bir whistleblower tarzındaki vicdanı ölmemiş şahisyetler tarafından doğrulanacağından eminim. Ahir zamanda pusulamızı kaybetmekten bizi koruyan Yeni Asya gazetemiz ve yazarımızdan Allah razı olsun. Rabbim kaleminize kuvvet versin…

 • Nuri Sungur

  10.1.2022 03:06:00

  "و مكروا و مكر الله والله خير الماكرين " الآية

 • Hıdır Yıldırım

  10.1.2022 02:49:08

  İnşallah bu şer güçlerinin oyunlarını insanlık âlemi yakından takip edip gereken tedbirleri alır. Onların bir hesabı varsa Allah'ın da bir hesabının olduğunu unutmayalım. Bu insanlık düşmanlarının hedefi maddedir. Menfaatleri için yeryüzündeki yaşlı kesimi bir anda bir hastalıkla imha edebilirler. Allah bunlara fırsat vermesin. Sizlerin kalemine de güç ihsan etsin İnşallah.

 • S.topuz

  10.1.2022 00:51:55

  Vaziyyet ve gidişatlara bakılırsa, bu ifsad şebekeleri ve Insanlik düşmanları bizlere rahat ve huzur vermeyecekler gibi görünüyor! Hatta daha tehlikeli versiyonlarla da atağa geçebilirler. Bize düşen vazife: Panik yapıp evham ve vesveseye kapılmadan tedbirli olmak, Maske ve temizliğe riayet ederek vede lüzumsuz ve gayrı zaruri mekanlarda bulunmamaya gayret etmeliyiz. Ölüm mukadder, hastalıklar ve baş ağrısı bahane. Allah imanlı ve istikametli yaşamayı ve imanla gitmeyi hepimize nasip etsin."DABBETÜL ARZ:...o Dabbe bir nev'dir.... Demek dehşetli bir taifei Hayvaniye olacak.... Belki....ayetinin işaratıyle o hayvan, dabbetülarz denilen ağaç kurtlarıdırki,insanların kemiklerini ağaç gibi kemirecek,insanın cisminde dişinden tırnağına kadar yerleşecek.Mü'minler iman bereketiyle ve su istimalattan tecennübleriyle kurtulmasına işareten,ayet,İMAN hususunda onu konuşturmuş."R.Nur.

 • Nurcan Bolat

  10.1.2022 00:39:32

  Sizi tebrik ediyorum 👏👏👏 cogu saglikcinin yapamadigi itirafi siz analiz edip burdan dile getirmissiniz iste benim gazetem iste gazetemin yazari👏👏👏👏

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı