"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Bediüzzaman heyecanı ve Ramazan sevinci

Yeni Asya'dan Size
04 Nisan 2022, Pazartesi
Bu sene Üstadı, Bediüzzaman heyecanı ile Ramazan sevincinin buluştuğu ilginç bir zaman diliminde yad ettik.

Dolgun muhtevası, güncele de ışık tutan güçlü mesajları ve başarılı sayfa düzenleriyle çok beğenilen 23 Mart özel sayımız, 21 Şubat’ta olduğu gibi birçok vilayetimizden çok sayıda talep edildi ve dağıtıldı.

Gazetemizde yayınlanan haberlerde de, şifahî olarak bize iletilen bilgilerde de ifade edildiği gibi, özel sayımızın takdim edildiği herkes çok alâka gösterdi; takdir ve tebriklerini dile getirdi.

Dağıtım çalışmalarına katılan arkadaşlarımız, son yılların malûm sebeplerinden kaynaklanan ufunetin artık büyük ölçüde dağıldığını, kuşku ve korkuların kalktığını, onun yerini hüsn-ü kabul ve sıcak karşılamaların aldığını söylüyorlar.

Çarpıtma ve iftiraya dayalı algı operasyonlarının olumsuz etkisinin ortadan kalktığı, genel atmosfer ve zeminin çok müsait hale geldiği bir ortamın teşekkül ettiğini belirtiyor; “Bekleniyoruz” diyorlar.

Bu havayı iyi değerlendirip, hep birlikte, çalmadık kapı bırakmamacasına yeni bir tanıtım seferberliği başlatmak ise bizlere düşüyor.

***

BEDİÜZZAMAN PANELİ

27 Mart Pazar günü İstanbul’da yapılan Bediüzzaman panelimiz de, pandemiye ve daha da ağırlaşan ekonomik krize rağmen yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Uzun zamandır böyle bir buluşmaya hasret kalan okurlarımız, çok farklı yerlerden programa katıldılar ve bir kez daha kucaklaşıp kaynaştılar.

Panel konuşmacılarına, masa çalışmalarının katılımcılarına, programın organizasyonunda emeği geçenlere ve yakından uzaktan gelip programı takip eden okuyucularımıza tekrar teşekkür ediyoruz.

***

ŞANLIURFA, ÇORUM VE ERMENEK BİLLBOARDLARI

Bediüzzaman haftasına, Risale-i Nur’un ve Üstadın tanıtıldığı billboard afişleriyle renk katan Şanlıurfa ve Çorum’la, afişlerinde Üstadın yanı sıra Zübeyir Ağabeyi de hatırlatan Ermenek okurlarımızı ayrıca tebrik ediyoruz.

***

RAMAZAN

Paneli izleyen haftanın sonunda eriştiğimiz ve üçüncü gününü idrak etmekte olduğumuz Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ediyor; hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Ramazan sayfamıza katkıda bulunan yazarlarımıza da teşekkür ediyoruz.

***

KUTLULAR AĞABEYE RAHMET

6 Nisan Çarşamba günü, gazetemiz kurucularından Mehmet Kutlular Ağabeyi, vefatının birinci yıldönümünde rahmetle yad edeceğiz.

Bu vesileyle onun, Yeni Asya’nın kuruluş günlerinden itibaren, çok zor şartlar altında uzun yıllar şahs-ı manevî ile birlikte örnek bir dirayet, sebat, metanet ve kararlılıkla yaptığı hizmetleri bir kez daha hatırlayacağız.

Okunma Sayısı: 1455
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • süleyman ALIÇ

  4.4.2022 09:19:04

  Risale-i Nur ve Üstadımızın anlaşılması ve topluma duyurulması için emeği geçen herkese binlerce Teşekkürler. Evet üstadımızda bu konuda şöyle demektedir; "Bu zamanda Nurlarla hizmet-i imaniye, her tarafta ilânatla ve muhtaç olanların nazar-ı dikkatlerini celb etmekle olur. İşte, hapsimizle, Nurlara nazar-ı dikkat celb olunur, bir ilânat hükmüne geçer. En ziyade muannid veya muhtaç olanlar onu bulur, imanını kurtarır ve inadı kırılır, tehlikeden kurtulur ve Nurun dershanesi genişlenir." diyerek hapse girmelerini bile büyük bir hizmet olarak ifade etmektedir. Çorum Cemaati olarak da 25 adet Raket 2 adet Megalayt ile Çorum'un ana caddelerinde 15 süre ile Hem Üstadımız Hem Risale-i Nur Külliyatı hem de " Biz Muhabbet Fedaileriyiz husumete vaktimiz yoktur " vecizeli afişler büyük bir ilanat hükmüne geçti, kaç kişi Yeni Asya Çorum Temsilcimiz Erdoğan Dinç Kardeşimizi arayarak bilgi aldı ve derslere iştirak etti.

 • S.topuz

  4.4.2022 09:04:25

  Allah c.c, cümle emeği geçenlerden ve maddi-manevi desteğini esirgemeyenlerden ve bizzat ve gıyaben iştirak edebilen,iştirak etmek isteyipde imkan bulamayan mü'min ve mü'minattan ebeden razı olsun inşaallah. Mehmed KUTLULAR abiye ve cümle iman ve Kur'an ve İ'lai Kelamüllah için hizmet, mücadele, mücahede ve de müdafaa edip,maddi veya manevi irtibatı olan vefat etmiş abi,abla, kardeş ve bacılara ALLAH c.c gani gani rahmet eylesin. Amiiin.

 • Eyüp Aktaş

  4.4.2022 04:48:22

  Lâhika Mâkalesi gibi bir yazı yazmak mümkün.Hâlâ Netameli Kelimeleri istimâl etmekteki ısrarın bir sebebimi vardır?

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı