"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

“Hakkın hatırı âlidir”

Hüseyin GÜLTEKİN
26 Nisan 2021, Pazartesi
Bu güne kadar “Hakkın hatırı âlidir; hiçbir hatıra feda edilmez” prensibini şiar edinen Yeni Asya, şartlar ne olursa olsun, hep hakkın ve haklının yanında olmanın gayretinde oldu.

Kimler sitem ederse etsin, Yeni Asya hep doğruları ısrarla savunmaya, yanlışları kınamaya devam etti.

Doğru olanları, hak ve hakikatları kimler dillendirip taraftar olsa Yeni Asya onlara taraftar olmayı; bu güne kadar hep şiar edindi.

Bedeli ne olursa olsun her halükârda zulmün ve zalimin karşısında olmayı; masumun ve mazlumun yanında olmayı prensip edindi. Bundan sonra da inşallah bu tavrını sürdürecektir.

Yeni Asya bütün riskleri, tehlikeleri, en ağır bedelleri göze alarak neden bu tavizsiz duruşunda ısrar ediyor acaba? Neden hep zor, hep çetin olan duruş ve tavırları tercih ediyor Yeni Asya?

O da olup biten yanlışlara, haksızlıklara karşı sessiz, seyirci kalsa... Yaşanan haksızlıklara yapılan hakaretlere, tahkirlere karşı gözünü kulağını kapatsa... Kanun adına yapılan kanunsuzlukları, keyfilikleri görmeyiverse... Zalimlerin yaptıkları haksızlıkları zulümleri alkışlasa; masumların, mazlumların feryad-ü figanlarına karşı kulaklarını kapatsa... Haksızca işinden gücünden olan on binlerce insanın seslerine kulaklarını kapatsa... Hangi suç ile suçlandıklarını dahi bilmeyenlerin perişaniyetlerini görmeyiverse... Hapishanelere tıkılan on yedi bin kadının, sekiz yüz çocuğun feryatlarını ağlamalarını işitmeyiverse Yeni Asya öyle mi?

Evet adalet, hak hukukun raflara kaldırıldığı, keyfiliklerin hükümran olduğu böyle bir yerde maalesef güya dindar bilinen, nice yazar, çizerlerin ve malûm medyanın uzunca bir süredir olup biten şu içler acısı nice mağduriyetlere karşı sergiledikleri duyarsızlıklara ve lâkaytlıklara karşı hayret ediyor ve söylenecek lâf bulamıyoruz.

İşte Yeni Asya prensiplerinin gereği olarak yaşanmakta olan hukuksuzluklara, işlenmekte olan zulümlere ortak olmamak için; “zalimlere meyletmeyin; yoksa Cehennem ateşi size de dokunur..” ikaz-ı İlâhiyi dikkate alarak, dahili bazı dostların tarizlerini ve sitemlerini de göze alarak Üstadın; “Hakkın hatırı âlidir hiçbir hatıra feda edilmez” düsturu çerçevesinde haklının ve masumun yanında; haksızın ve zalimlerin karşısında olmaya devam edecektir inşallah. 

Okunma Sayısı: 1617
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Ahmet Necdet Hocaoğlu

  27.4.2021 02:43:05

  Kıymetli abim:Yüreğine sağlık.Tüm zerratımıza,duygularımıza akıl ve hislerimize tecüman olmuşsunuz.Allah sizden ebeden razı olsun. Geçmişlerinizi nur içinde yatırsın.

 • nabi turak

  26.4.2021 10:29:15

  Evet hocam yazınızda güzelce ifade ettiğiniz üzere Yeni Asya bu manaları Uhuvvet Risalesindeki Hak ve Hakikatlara uymayı kendisine en birinci görev ittihaz ettiği için yapmaktadır.Hakkın Hatırını her şeyin üzerinde tutmak Risale i Nurun ve Nurculuğun gereği değilde nedir.Rabbim bu Kurani Hakikatları Haykırabilmeyi kıyamete kadar nasip ve müyesser eylesin. Mazlumların ve mağdurların sesi Yeni Asyamıza binler tebrikler.Haza Bin Fadli Rabbi.Selam ve dua ile.

 • Mehmet Çaloğlu

  26.4.2021 05:38:46

  Allah razı olsun ,kuranın en ehemmiyetli bir hakikatini tekrar edip ikaz etmişsiniz ama içimizdeki cibali babalar sizide fetocu ilan etmesin!!!

 • Osman Yıldırım

  26.4.2021 03:25:02

  Yeni Asyanın bu asil duruşunu çekemeyen dahildeki dost görünümlü ve hariçteki İslam karşıtları güruhlar her seferinde bir ithamda bulunarak bu duruşu çelmelemeye çalışmışlardır.Yeni Asya cemaatlerin devleti ele geçirmeye çalışmalarına karşı çıkarken "Yeni Asya bu cemaatleri kıskanıyor, onlar büyük hizmetler yapmaktalar" diyenler şimdide haksızlık ve zulme karşı çıkışını da FETÖ' cülukle suçlamaktalar. Olsun Yeni Asya "Hakkın hatırı alidir , hiçbir hatıra feda edilmez " demeye devam edecektir bu dahili ve harici muarizlara rağmen.

 • Okur

  26.4.2021 01:40:18

  Zalimlere meyletmeyen ve Hakk’ın hatırını hiçbir koşulda feda etmeyen tavizsiz yüreklere, selam ve dua ile..

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı