"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Kılıçdaroğlu aradı

Kâzım GÜLEÇYÜZ
04 Nisan 2024, Perşembe
31 Mart seçiminden çıkan sonucu değerlendirdiğimiz *Hayırlı olsun” başlıklı ilk yazımızda “CHP’nin öne çıkması, Kılıçdaroğlu’nun yıllara yayılan yoğun gayretleriyle partide gerçekleştirmeyi başardığı büyük değişimin yanı sıra yine onun çok büyük emek verdiği Millet İttifakı manasının seçmen kitlelerinde büyük ölçüde makes bulması sayesinde tahakkuk etti.

Bilhassa 2019’da bu ittifak sayesinde kazanılmış olan İstanbul ve Ankara’daki başarı, tabanda yine aynı ittifakın devamı neticesinde tekrarlandı ve sürdürüldü” demiştik.

Yazının çıktığı gün Kılıçdaroğlu arayıp teşekkürlerini bildirdi.

Biz de yazıda ifade ettiğimiz çerçevede kendisinin süreç boyunca ortaya koyduğu yaklaşıma ve katkılara Türkiye’nin büyük ihtiyacı olduğunu ve mutlaka devam etmesi gerektiğini söyledik.

Bu yöndeki gayretlerine aynı şekilde devam edeceğini belirtti.

Nazik ilgisi için teşekkür ediyor ve bütün karşı çıkmalara, tepkilere, direnişlere rağmen kararlı bir duruşla CHP’yi bu noktaya getiren yaklaşımının yeni parti yönetimi ve kadroları tarafından da geliştirilerek sürdürülmesi gerektiği noktasındaki kanaatimizi tekrarlıyoruz.

Başından beri her vesileyle ifade ettiğimiz gibi, Üstad Bediüzzaman’ın 1946’da dönemin CHP Genel Sekreteri Hilmi Uran’a yazdığı mektuptaki tavsiyeler çerçevesinde CHP’nin milletle ve değerleriyle barışık bir parti haline gelmesi hem kendisini rahatlatır ve önünü açar hem de genel siyasetin normalleşmesine çok büyük katkı sağlar.

Nitekim Kılıçdaroğlu’nun bu eksendeki açılımları; CHP’yi milletle ve değerleriyle kavgalı bir parti olmaktan çıkarması; başörtüsü, din eğitimi, Ayasofya gibi konularda partiyi eski laikçi tavrından uzaklaştırıp olumlu bir duruşa yöneltmesi; mütedeyyin kesimlerle samimi bir gönül bağı kurmak için gösterdiği yoğun gayretler; helalleşmeyi gündeme taşıması; Risale-i Nur’a devlet tekelinin kaldırılmasına yaptığı büyük katkı; Yeni Asya’nın gasp edilen haklarını savunması... bu anlamda son derece önemliydi.

Sonucunu gecikmeli de olsa 31 Mart seçimlerinde gördük.

“Eski CHP” üzerinden yapılan itham ve istismarları bitirmek ve siyasî rekabetin pozitif gündemler üzerinden bir hizmet yarışına dönüşmesini sağlamak için, bu açılımlar devam etmeli. Bunlarla çelişen, Afyon’daki “Andımız” seremonisi gibi atraksiyonlara ise itibar edilmemeli ve tekrarına izin verilmemeli.

 

Okunma Sayısı: 4292
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Hüseyin İlhan

  5.4.2024 00:39:28

  K.KILIÇDAROĞLU gibi siyasetçi 70-80 arasında CHP nin başında olsa idi ne muhtıra,ne 12 Eylül darbesi olurdu. Kemal bey demokrat ,hak,hukuk ve adalet için samimiyetle hareket eden biri idi. CHP deki ateist,militan ve jakoben Kemalistler bundan hoşlanmadılar.Amma asıl bundan istifade edemeyen iktidarın başı idi. Zira karşısında böylesine vicdanlı,müsbet ikaz eden bir muhalefet lideirnin kıymetini idrak edemediği gibi birde entrikalr,devletin kaynakları ile onu çamur atarak itibarsızlaştırmaya gitti.Bu mahalli seçimde CHP nin birinci parti çıkmasının % 60'ın üzerindeki payı KILIÇDAROĞLU'na aittir.

 • S.topuz

  4.4.2024 16:46:29

  Bravo Sayın KLIÇDAROĞLU, sen Allah 'in izniyle elinden geleni esirgemedin! Bırak HÂLIK ve HALK bilsin de "BALIKLAR" BILMESİN! MEMLEKETİN GELECEĞİ İÇİN DEVAAAM, bi Iznillah! 🙌🌹🤲🌹❤😔☝️🌙😢😭😥🕊🕊🕊🇹🇷🇵🇸🇵🇸🇵🇸

 • Deniz Gülsoy

  4.4.2024 12:27:18

  Bugün bir umut varsa ülkemde, siyasi ve içtimai olarak; Risale-i Nur'daki uhuvvetin ete kemiğe bürünmesinde, Kemal Kılıçdaroğlu'nun katkiları unutulmayacaktir...

 • SEYFİ

  4.4.2024 12:18:12

  Sayın Kemal Kılıçdaroğlu CHP başörtüsü konusunda geçmişte hatalar yapmıştır, fakat helalleşme bahsi konu olunca Helal olsun.. Kimileri Ayasofya'yı açtığını iddiasıyla tek adam olarak etrafta dolaşıyor. CHP li demokratları iktidara çıkartalım.

 • Ahmet

  4.4.2024 11:56:57

  Sn. Kılıçdaroğlu demokrasi yürüyüşü ile 2018 yılında bir muhalefet partisine 15 milletvekili vererek demokrasi ve muhalefeti güçlendirmesi ile, kimsenin vermeye cesaret edemediği vaatler vermesi ile çok önemli icraatler yapmış bir liderdir, dünyanın en önemli şehirlerinin başında gelen İstanbul onun döneminde CHP'ye geçmiştir. İşte İstanbul'u kazanan şimdi de Türkiye'yi kazanmıştır.

 • Rüstem Garzanlı

  4.4.2024 11:50:34

  Yorumcu arkadaşların yorumlarına benim de ayrıca ekleyecek bir kelam görmüyorum ....Kazım bey objektif bir beyanda bulunmuş.... Kılıçdaroğlu 'da CHP 'de yeni oluşumlara adım atarak CHP 'yi demokrasiye, insan haklarına, dine saygı ve samimi yaklaşımı sergilemiştir.... Darbı mesel: Bizde Ermenilerin bir kısmı İslamiyet'le müşerref oldular, arada elli sene geçmiş, onlardan bir kısmı Hacı olmuş, mütedeyyin bir İslam yaşantısı ile yaşadıkları halde onlara "Müslim" diyorlardı ...yani Ermeni'likten dönme anlamında "Müslim" diyordular...... Birinin küçük bir kusuruna karşı"Ermeni damarı bunda devam ediyor " diyorlardı.... Atmış sene önceki kusur ve hatalarını bu gün işlemiş gibi tazelemiyorlardı.. Bugün ki CHP 'de ne kadar dese geçmişimizle bizi yüzleştirmeyin onların adına özür diliyoruz ...deseler de dönme Ermenilere "Müslim" dedikleri gibi bazıları hayır onlar dine düşmandırlar...fırsat ellerine geçerse CHP , ayni chp'dir .diyorlar ... vesselam

 • aybuke A

  4.4.2024 09:48:18

  Sayın Kılıçdaroğlu'na teşekkür ederiz. Anayasa mahkemesine yaptığı itirazlarla devletin bizlerin ve tüm Müslümanların hukukunu da savunmuştur. Gerçek demokrat...

 • Abdulkadir Baki

  4.4.2024 08:38:14

  Millet ittifakının mayasını Yeni Asya çalmıştır. Binler tebrikler.her kesimle iletişimin kurulması devam etmesi Yeni Asya farkının anlatılması çok daha önemli hale geldi Kazım beyi tebrik ederim

 • Nihat

  4.4.2024 07:36:18

  Objektif bir yorum. Tebrikler

 • Ahmet

  4.4.2024 05:10:15

  Hakki teslim acisindan sn Kilidaroglu nun aciilimi siyasete buyuk katki saglamış, Hak hukuk adalet helallesmeyi samimiyetle dilendirmesiyle siyasete yon vermistir yazarimiz Kâzım beyi tebrik ederiz

 • Oğuz Yiğiter

  4.4.2024 04:35:53

  Aklın, sağduyunun ve tekvınî sosyal kanunların gereği; Üstadımızın siyasetteki "muktesıd mesleğini" gelişen hadiselere göre kaynağından doğru yorumlayarak, sarsılmadan, sabır ve ve metanetle duruşunu sürdürmek hususundaki yayın çizginizi bütün kalbimle tebrik ediyorum...

 • Arda Yıldız

  4.4.2024 01:37:35

  Sayın Kılıçdaroğlu'na teşekkür ederiz. Lakin 14 mayıs seçimlerinde kendisi aday olmamalıydı. Olanda hayır vardır..

 • Abdurrahman

  4.4.2024 00:26:41

  31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerindeki alınan netice Sayın Kemal Kılıçdaroğlunun geçmişte yapmış olduğu değerli çalışmaların ürünüdür.Memleketin kutuplaşma siyasetinden uzaklaşması normale dönmesi mecburiyettir. Seçimlerde milletimizin ortaya koymuş olduğu iradede Yeni Asyanın yapmış olduğu yayın çizgisinin de payı manevi olarak çok büyüktür ve iftihar vesilesidir.Teşekkürler Yeni Asya...

 • Erhan

  4.4.2024 00:17:37

  CHP’nin bu duruma gelmesinde Sy. Kılıçtaroğlu’nun hakkını teslim etmek lazım, gerek adalet haykırışı, gerek adalet yürüyüşü, gerekse helalleşmeyi yüksek sesle dille getirmesi, beyefendi bir kişiliğe sahip, olgun, ilkeli karakterli duruşu ile dikkatleri celp etmiştir. Bundan sonra CHP’yi takip edecek, geliştirdiği politikaların, söylemlerin, eylemlerin ne kadar kucaklayıcı, birleştirici, olduğunu bakıp göreceğiz. Teşekkürler Sy. Kılıçtaroğlu!

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı